דבר יו"ר הוועדה

בשנים האחרונות נמצאת המועצה בתנופת פיתוח, בישובים חדשים, בתשתיות ובכלל בכל תחומי החיים. ארבעה ישובים חדשים מוקמים ומתאכלסים בימים אלה ממש, תושבים חדשים מצטרפים, והמועצה מגדילה את כמות תושביה.
החזון קורם עור וגידים.

כחלק ממדיניות המועצה לעבור ממצב של מובלים למצב של מובילים, ומתוך הרצון למתן שירותים איכותיים ורחבים בכל תחומי החיים, החליטה המועצה, לפני כשנה, לפנות לשר הפנים ולבקש להקים בלכיש ועדה מקומית עצמאית לתכנון ולבניה.
מאז כינונה השתייכה המועצה האזורית לכיש לעדה המרחבית לתכנון ולבניה "שקמים".

התהליך ארוך ומייגע, אך בסופו הוחלט על ידי משרד הפנים לפרק את הועדה המרחבית לתכנון ולבניה "שקמים" ולהעניק לכל מועצה מארבע המועצות האזוריות החברות ב"שקמים" את הסמכות להקמת והפעלת ועדות לתכנון ובניה מקומיות, עצמאיות, בתחומן.

במהלך שנים 2012 ו- 2013 נערכה המועצה למשימה, בליווי צוות מקצועי מטעם משרד הפנים, להפעלת הועדה. יועד מבנה שישופץ לשם כך (התחלת ההפעלה תהיה במיקום זמני עד תום השיפוץ), נרכש ציוד מתקדם, נשכרו עובדים מיומנים וכל זאת במטרה לתת את השירות האיכותי, המקצועי והיעיל ביותר לתושבי המועצה.

למרות האחריות הרבה המוטלת על המועצה והעומדים בראשה, עם פתיחת הוועדה, אנו שמחים שהגענו ליום הזה ומחויבים לצד השמירה על החוק, למתן שירות אדיב, מקצועי ויעיל לכל פונה (ובשאיפה גם מהיר...).

פתיחת הוועדה המקומית לתכנון ולבניה "לכיש", היא ללא ספק מהלך היסטורי ואסטרטגי בחיי המועצה, מהלך אשר ייתן בידנו אחריות מלאה על כל הקשור בתכנון ובפיתוח ברחבי המועצה וישלים את מערך השירותים האיכותיים שמציעה המועצה לתושביה בכל תחומי החיים.  

 

בברכה, 

דני מורביה
ראש המועצה